Wat zie ik daar in het donker?

Inwoners van Rijsbergen hebben afgelopen vrijdag allerlei lampjes voorbij zien komen door het dorp. Van 19.00u tot 20.00u liepen daar namelijk 20 kinderen met lampionnen. De leiding van Scouting Rijsbergen organiseerde hun jaarlijkse lampionnenoptocht. Sinds een paar jaar is dit een traditie geworden die altijd druk bezocht wordt door vele enthousiaste kinderen van de Sint Bavoschool.

In de groepen 2 en 3 van de Sint Bavoschool werden er vooraf brieven uitgedeeld. Op die brief stond een kleurplaat en de kinderen konden die inkleuren en meenemen naar de lampionnenoptocht. Nadat de kinderen bij de Koutershof verwelkomd waren, kregen de kinderen in de leeftijd van 4 t/m 7 jaar een lampion. Er waren verschillende lampionnen, mooie gekleurde maar ook een beetje enge met spookjes erop. De lampionnenoptocht ging door het dorp, en ze zijn ook nog door een donker paadje gelopen zodat alle gekleurde lampionnen goed te zien waren. Vervolgens ging de optocht langs het Rijserf en via het parkje bij school terug naar de Koutershof. Als afsluiting is daar nog het spelletje spooktikkertje gespeeld en mochten de kinderen hun handen, en marshmallows, opwarmen bij de vuurkorf.

20121026_195654 20121026_195713