Regionale Scouting Wedstrijd 2017

RSW 2017

Thema

Dit jaar was het thema van RSW Adventures in Wonderland. Dat was erg goed te merken door de kleding en namen van  groepjes. Zo was de naam van onze patrouille De Albinokonijnen. Er zijn heel veel dingen aangepast aan het thema zoals verklede mensen als een personage van Adventures in Wonderland. Daarnaast waren ook de Rode Draad en de opdrachten in de tocht in thema. – Koen rsw 2017

 

De tocht

Zaterdag moesten we een tocht lopen en daar moesten we soms een stukje fietsen met een route en daarna weer een stukje lopen. We waren op het begin al verkeerd gegaan omdat Piet de verkeerde kant op ging. Gelukkig gingen we daarna weer verder in de goede richting. Uiteindelijk waren we te laat terug op het terrein en hadden we niet heel veel punten gehaald maar het was wel leuk. – Bart

 

Koken

Hemelse diarree was het toetje na het avondeten dat we hadden gemaakt. We hadden het zelf bedacht dus voor originaliteit kregen we volle punten. Hemelse diarree is zo genoemd omdat de kleur bruin is en er stukjes stroopwafel in zit.  Het was een heerlijk feest. Alleen zag het er niet zo fris uit Als je het zelf willen proberen hebben we nog het recept. – Hidde

Recept voor Hemelse diarree

1half pak chocoladevla
1 pak vanillevla
5 stroopwafels in stukjes

Alles mixen en klaar is kees!

                             

 

Workshops

Op zaterdag avond gingen we aan de gang met verschillende workshops. Zo kon je een popcornmachine maken en klimmen, al was dit voor sommige mensen nog wel wat te hoog. Er was  een stormbaan doen met verschillende obstakels. Bij het warme kampvuur kon je broodjes bakken en lekkere thee gaan drinken  met de figuren uit het themaverhaal. er . Ook hebben we nog veel potjes Kubb gespeeld. Na al deze spellen kon  je lekker gaan slapen of nog even bij het kampvuur blijven. – Mart

Zondag ochtend

Zondag hebben we in de ochtend spelletjes gedaan zoals voetballen waarbij je tegelijk iemands hand vast moest houden en levend kwartet. Ook met een buis propjes of pijltjes in een emmer die ronddraaide, proberen te schieten(blazen). Ik vond het erg leuk! – Ries

 

Afsluiting

Na de spellen gingen we de tent en keuken afbreken en is er een  tweede betonharing kapot geslagen. Na de lunch met lekker eten en drinken begon de afsluiting. Het doel was om boven de gidsen te eindigen want dan kregen we brownies en dat is ons, met slechts 7 punten verschil, toch gelukt. Daarnaast zijn we met onze 4e plaats ook in de top 10 geëindigd. Het was een meer dan geslaagde RSW! – Thomas

 

Laatste RSW

Dit jaar was mijn laatste RSW. Ik vond alle RSW weekenden super gezellig want je deed  allemaal leuke activiteiten. Soms ging niet alles even goed maar dit jaar vond ik de RSW erg leuk! – Piet