Glibberen naar een nieuwe leeftijdsgroep

Deze zaterdag was het een spannende opkomst bij scouting Rijsbergen. De groepen moesten afscheid nemen van hun oudste leden. Deze oudste leden gaan namelijk verder naar de volgende leeftijdsgroep. Dit wordt natuurlijk op een speciale manier gedaan. Bij de scouting wordt dit overvliegen genoemd. Maar dit jaar was het niet echt overvliegen maar “overglijden”.

Dit jaar had de leiding een speciale grote zeepglijbaan gemaakt. De overvliegers stapten bovenaan de helling op een band en gleden daarna naar hun volgende groep toe. De regen maakte de zeepbaan extra glad zodat het nog harder ging. De overvliegers gelden niet alleen naar hun groep toe, maar moesten ze zelfs opgevangen worden. Na het “overglijden” konden de overvliegers kennis maken met hun nieuwe groep. Zo deden ze bij de scouts aan geblinddoekt vla eten en werd er bij 15 jarigen (de explorers) een lachwekkende quiz gehouden, waarbij elk fout antwoord ‘bestraft’ werd met iets vies. Na een gezamenlijke afsluiting van de club kon iedereen zich thuis lekker gaan douchen. Volgende week zien we de frisse overvliegers weer voor hun eerste club bij de nieuwe groep. Tot dan of op www.scoutingrijsbergen.nl

image.png img-0441.jpg