Geslaagde exploquiz & Exploditie Robinson kamp

Vrijdagavond 9 november was het bij Scouting Rijsbergen weer tijd voor de jaarlijkse exploquiz. Met een ouder-, aanhang-, leiding- en exploteam werd er volop naar liedjes geraden, antwoorden gezocht en aangemoedigd voor de meeste punten op de “Ik hou van Holland”-draaischijf. Aan het einde van de avond werd bekend gemaakt dat na 4 jaar eindelijk de ouders de beker mee naar huis mochten nemen!

Voor de explo’s ging het die avond verder, zij plakte er een weekend aan vast, dit stond in het teken van Exploditie Robinson. Om 00.00 precies kregen de explo’s te horen een vuur te maken en dit brandend te kunnen houden tot de volgende middag 14.00. Het weer zat niet mee dus was het nog spannend, maar uiteindelijk bleef het vuur nog veel langer branden. Verder waren er nog proeven waar kennis, kracht, conditie en uithoudingsvermogen werd getest. Na een verdiende maaltijd was het tijd voor de eilandsraad  alle explo’s mochten één stem uitbrengen. De meeste stemmen gingen hierbij naar Sara en zij was de beste speler. Na een geweldige zaterdag en twee te korten nachten, was het zondag toch tijd om alles op te ruimen en weer lekker naar huis te gaan.