Explo-Zomerkamp 2018

Afgelopen week zijn de Explorers van Scouting Rijsbergen op zomerkamp geweest in Tišnov, Tsjechië.

Zaterdag ochtend 7 juli zijn we om 04:00 uur vertrokken. Het was een lange rit en helaas op de heenweg een lekke band. Maar dit alles mocht de pret niet drukken en om 20:00 uur zijn we aangekomen op de locatie. Op zondag zijn we in de omgeving onder begeleiding van een gids grotten gaan bezoeken en hebben we een mooi route gelopen in de omgeving. Maandag zijn we archery-tag gaan spelen, dit is een spel waarbij je met pijl en boog op elkaar schiet. Gelukkig hebben alle explo’s het overleefd. Dinsdag hebben we een grote berg beklommen en in de middag een bezoek gebracht aan kasteel “Spilberk” van Brno. Woensdag heeft iedereen zich uitgeleefd in het Jungle parc van Brno. Het was een mooi hoogteparcour met veel makkelijke maar soms ook erg moeilijke obstakels. In de avond zijn we naar het zomerkamp gegaan van de Tsjechische Scouts. Wat een onthaal… ruim 50 scouts stonden ons enthousiast op te wachten. Na met iedereen kennisgemaakt te hebben en gezellig bij het kampvuur verhalen uitgewisseld te hebben gingen de leiding van de scouts gitaar spelen en alle scouts zongen in het Tsjechisch mee. Was echt een super mooie ervaring om mee te maken. Daarna is iedereen naar bed gegaan en mochten we in typisch Tsjechische tenten slapen. Op donderdag ochtend werden we vroeg wakker gemaakt voor de ochtend gymnastiek en een ontbijtje. Na het ontbijt vond de openingsceremonie plaats en hierna hebben we een paar groepsfoto’s gemaakt en afscheid genomen. Iedere groep kon nu weer met hun eigen programma verder. Wij zijn teruggereden om de slaapspullen om te wisselen voor zwemkleding en vervolgens naar het Zwembad in Brno gereden om een heerlijke relax dag te hebben. Op Vrijdag hebben we het spel “crazy 88” gespeeld in Brno. In de middag kreeg iedereen vrije tijd om rond te kijken in de stad en eventueel souveniertjes te shoppen. Een aantal Explo’s hebben het Labyrinth en het ossuarium ban Brno bezocht. Aan het eind van de middag zijn we teruggereden naar Tišnov en gezellig met z’n allen uit eten gegaan om het kamp af te sluiten. Op de kamplocatie hebben we nog gezellig bij het kampvuur gezeten en de verhalen van de afgelopen week de revue laten passeren. Wat een mooie ervaring, jammer dat we op zaterdag weer naar huis moesten. Op naar de volgende activiteit. Lijkt dit je nu ook erg leuk en ben je tussen de 15 en 18 neem dan gerust eens contact op om te komen kijken. Ben je 21+ dan zijn er uiteraard ook genoeg mogelijkheden. Voor informatie kun je contact opnemen met Stephano 0625153677 of via email explorers.rijsbergen@hotmail.com